Projektowanie kartek

W dzisiejszych czasach klasyczne kartki powoli pocztowe odchodzą już w zapomnienie. Nie zmienia to jednak faktu, że odegrały one bardzo ważną rolę w naszej historii.

Jeżeli chodzi o początki to tak naprawdę do dziś nie ustalono autora pierwszej kartki pocztowej. Znane są jedynie nazwiska kilku osób, które stworzyły pierwowzór pocztówki: niemiecki księgarz August Schwartz, księgarz francuski Leon Besnardeau, Serb Petar Manojlowić a także Niemiec Franz Rorich.

Kartki pocztowe to nie tylko pamiątki z wakacji, ale także kartki urodzinowe czy kartki świąteczne. Niestety coraz mniej osób pamięta o wysyłaniu kartek drogą pocztowa. Współcześnie coraz bardziej popularne stają się kartki elektroniczne. Ich wysłanie jest banalnie proste, bo dochodzą niemalże od razu do naszego adresata. W sieci dostępnych jest wiele kreatorów kartek, dzięki którym stworzymy swoją własną. Tego rodzaju kreatory wyposażone są w masę przeróżnych funkcji, za sprawą których nasza kartka będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.

Idealną niespodzianką może okazać się kartka, którą sami zaprojektujemy za pomocą kreatora. Pamiętajmy jednak o tym, aby projekt taki wysłać do drukarni. Nie musimy przecież podążać tylko i wyłącznie za technologią i wysyłać kartki elektronicznie. Możemy to zrobić w klasyczny sposób, ale jednocześnie nieco urozmaicony.